Niektóre z europejskich lig zakończyły już swój sezon. Z mistrzostwa Grecji cieszył się Tomasz Kędziora, z pierwszego ligowego gola Bartosz Slisz, a Jan Bednarek za kilka dni powalczy o powrót do Premier League. To był dobry weekend dla reprezentantów Polski!
Polscy piłkarze mają za sobą bardzo dobry weekend. Poznaliśmy już rozstrzygnięcia m.in. w Niemczech, Francji, Anglii i Grecji. Kluby Marcina Bułki i Przemysława Frankowskiego awansowały do europejskich pucharów. Z mistrzostwa Grecji cieszył się PAOK Saloniki Tomasz Kędziora. Srebrne medale trafiły na szyje zawodników AEK Ateny, w tym Damiana Szymańskiego. Również drugie miejsce w Premier League zajął Jakub Kiwior i jego Arsenal. Przed ostatnim spotkaniem na tej samej pozycji znajduje się Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego. Mistrza Turcji poznamy jednak za tydzień. Z wicemistrzostwa Francji cieszył się z kolei Radosław Majecki i AS Monaco. Pewne jest to, że drugie miejsce w Hiszpanii zajmie Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zdobył bramkę w starciu z Rayo Vallecano. Przy okazji stracił szansę na tytuł króla strzelców po fantastycznym występie Norwega Alexandera Sorlotha z Realu Sociedad...
W polskiej PKO BP Ekstraklasie miejsce na podium zachowa Legia Warszawa. Między innymi Paweł Wszołek zagra w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Krok od wymarzonego awansu do elity jest Jan Bednarek i Southampton. Święci awansowali do finału baraży o Premier League.
Żeby nie było tak kolorowo, to "polskie" Empoli Sebastiana Walukiewicza, Bartosza Bereszyńskiego i Szymona Żurkowskiego kolejkę przed końcem Serie A znajduje się w strefie spadkowej. Po pechowym remisie 1:1 z Udinese nie jest już zależne od siebie. Z utrzymania w Serie A cieszył się natomiast Mateusz Wieteska. Cagliari wygrało na wyjeździe z Sassuolo 2:0 i zapewniło sobie ligowy byt.
Pierwszego gola za oceanem strzelił Bartosz Slisz. Pomocnik Atlanty United trafił do siatki w zremisowanym 1:1 meczu z Nashville SC.
Z każdym dniem zbliżamy się do Euro 2024, w którym weźmie udział reprezentacja Polski. Biało-czerwoni na zgrupowaniu spotkają się w czerwcu. Najpierw rozegrają mecze towarzyskie z Ukrainą (7 czerwca) i Turcją (10 czerwca), a później podczas turnieju zmierzą się z Holandią (16 czerwca), Austrią (21 czerwca) oraz Francją (25 czerwca). Transmisje tych spotkań w Telewizji Polskiej.
BRAMKARZE:
Marcin Bułka (Nice) – cały mecz z Lille (2:2)
Łukasz Skorupski (Bologna) – jego zespół w poniedziałek gra z Juventusem
Wojciech Szczęsny (Juventus) – jego drużyna w poniedziałek gra z Bolonią
Bartłomiej Drągowski (Panathinaikos Ateny) – na ławce rezerwowych w meczu z Olympiakosem Pireus (2:2)
OBROŃCY:
Jan Bednarek (Southampton) – cały mecz z West Bromwich Albion (3:1) i awans do finału baraży o Premier League
Bartosz Bereszyński (Empoli) – 59 minut z Udinese 1:1)
Paweł Bochniewicz (Heerenveen) – cały mecz ze Spartą Rotterdam (1:2)
Matty Cash (Aston Villa) – poza składem na mecz z Crystal Palace (0:5) z powodu kontuzji
Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – jego zespół gra w poniedziałek z Salernitaną
Tomasz Kędziora (PAOK) – cały mecz z Arisem Saloniki (2:1)
Jakub Kiwior (Arsenal) – na ławce rezerwowych w meczu z Evertonem (2:1)
Tymoteusz Puchacz (Kaiserslautern) – cały mecz i asysta z Eintrachtem Brunszwik (5:0)
Bartosz Salamon (Lech Poznań) – cały mecz z Widzewem Łódź (1:1)
Sebastian Walukiewicz (Empoli) – 39 minut z Udinese (1:1)
Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia) – cały mecz z Piastem Gliwice (1:1)
Mateusz Wieteska (Cagliari) – na ławce rezerwowych w meczu z Sassuolo (2:0)
POMOCNICY:
Przemysław Frankowski (Lens) – 21 minut z Montpellier (2:2)
Kamil Grosicki (Pogoń) – cały mecz ze Stalą Mielec (0:0)
Jakub Kamiński (VFL Wolfsburg) – cały mecz i asysta z FSV Mainz (1:3)
Dominik Marczuk (Jagiellonia) – cały mecz i asysta z Piastem Gliwice (1:1)
Jakub Moder (Brighton) – cały mecz z Manchesterem United (0:2)
Jakub Piotrowski (Łudogorec) – 30 minut w meczu z Czerno More Warna (0:4)
Taras Romanczuk (Jagiellonia) – 86 minut w meczu z Piastem Gliwice (1:1)
Michał Skóraś (Club Brugge) – cały mecz z Anderlechtem (1:0)
Bartosz Slisz (Atlanta United) – cały mecz i gol z Nashville SC (1:1)
Damian Szymański (AEK Ateny) – cały mecz i gol z Lamią (3:0)
Sebastian Szymański (Feneherbahce) – cały mecz z Galatasaray (1:0)
Piotr Zieliński (Napoli) – poza kadrą na mecz z Fiorentiną (2:2) z powodu kontuzji
Nicola Zalewski (AS Roma) – cały mecz z Genuą (1:0) na ławce rezerwowych
NAPASTNICY:
Adam Buksa (Antalyaspor) – cały mecz z Adaną Demirspor (2:1)
Robert Lewandowski (FC Barcelona) – 75 minut i gol w meczu z Rayo Vallecano (3:0)
Krzysztof Piątek (Basaksehir) – cały mecz z Trabzonsporem (0:1)
Karol Świderski (Hellas Werona) – jego zespół w poniedziałek gra z Salernitaną
Arkadiusz Milik (Juventus Turyn) – jego zespół w poniedziałek gra z Bolonią
2 - 1
Polska
1 - 1
Albania
2 - 0
Cypr
0 - 4
Austria
3 - 0
Andora
8 - 0
Malta
4 - 3
Walia
0 - 1
Norwegia
2 - 1
Gibraltar
5 - 1
Czechy
14:00
Walia
16:00
Turcja
16:00
Malta
18:45
Belgia
18:45
Irlandia Północna
18:45
Hiszpania
18:45
Polska
18:45
Niemcy
18:45
Białoruś
18:45
Azerbejdżan
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.